Επίθεση προσέγγιση μπορεί να δει δάσος πράσινο πληρούν τις προϋποθέσειςΠράσινο δάσος υπερασπίστηκε με νοημοσύνη για να περιορίσετε την Τρανμίρ να 1-0 νίκη στο Prenton Park την παρασκευή και έχουν μια μεγάλη ευκαιρία να μετατραπεί η γραβάτα γύρω από το σπίτι.

Υπό κανονικές συνθήκες, ο

Τρανμίρ θα ήταν ευτυχής να δημιουργήσει ένα πρώτο γκολ προβάδισμα.

Ωστόσο, τους δόθηκε ένα τεράστιο πόδι, όταν Δάσος Πράσινο αμυντικός Γκάβιν στο Στόχαστρο ήταν κόκκινη κάρτα στο 15ο λεπτό, αλλά απέτυχαν να επωφεληθούν πλήρως.

Έντεκα λεπτά μετά την απόλυση, ο Τρανμίρ μπήκε μπροστά χάρη σε ένα εντυπωσιακό χτύπημα από τον Όλι Μπανκς.  Αλλά σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες για να επεκτείνουν το προβάδισμα τους και ο κύριος ένοχος ήταν πρώην δάσος πράσινο striker James Norwood, ο οποίος ξεπέρασε το πρωτάθλημα δύο διαγράμματα βαθμολόγησης αυτή τη σεζόν με 29 γκολ.

Norwood είναι απίθανο να πάρει όπως πολλά αξιοθέατα του γκολ στο Gloucestershire, επειδή το Forest Green, ανακουφισμένος κατά την αναστολή πρώτο πόδι τους, θα σχεδιάζει μια πιο επιτιθέμενη προσέγγιση.

Pacy προς τα εμπρός Junior Mondal, substituted ως συνέπεια Στόχαστρο είναι κόκκινη κάρτα, θα γυρίσει στο πλάι.

Και Τρανμίρ θα δοκιμαστεί από την ταχύτητα και

την πονηριά των επιθετικός χαφ Reece Μπράουν, ένα από τα λαμπρότερα ταλέντα στην τέταρτη βαθμίδα, και με τη δύναμη των παραγωγικός κέντρο-μπροστά Χριστιανική Doidge, σκόρερ 14 γκολ σε 25 εμφανίσεις στο πρωτάθλημα αυτή τη σεζόν.Και Τρανμίρ θα δοκιμαστεί από την ταχύτητα και

Doidge είναι πιθανό να πάρετε μια καλύτερη υπηρεσία στο δεύτερο πόδι και θα πρέπει να αισθάνεται αυτοπεποίθηση έχοντας σκοράρει πέντε γκολ στις τελευταίες πέντε εμφανίσεις του στην κανονική περίοδο.

Sky Bet League δύο βαθμολογία και στατιστικά στοιχεία

Tranmere θα πρέπει να προετοιμαστούν για να κάνει περισσότερη υπεράσπιση και είναι ακόμα χωρίς τραυματίες κέντρο-πλάτες Luke McCullough και Mark Ellis.

McCullough, σε ένα δάνειο διαρκείας από Doncaster,

τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια της επιτυχίας 3-0 στο σπίτι στο Carlisle στα τέλη Μαρτίου, η οποία ήταν η έβδομη νίκη Rovers σε μια σειρά.

Ήταν απών για το υπόλοιπο του αγώνα-in και Tranmere πάλεψε, κερδίζοντας ένα, ζωγραφίζοντας τρία και χάνοντας τρία.McCullough, σε ένα δάνειο διαρκείας από Doncaster,

Μπορεί να υπάρχει μια αδυναμία στην Τρανμίρ οπισθοφυλακή και Πράσινο του Δάσους έχουν τα εργαλεία για να το εκμεταλλευτεί.

Το ρεκόρ του Φόρεστ Γκριν με οκτώ νίκες, εννέα ισοπαλίες και έξι ήττες είναι η χειρότερη από τις κορυφαίες ομάδες και αιτία ανησυχίας.

Αλλά ο Μαρκ Κούπερ πλευρά ήταν 3-1 νικητές στο σπίτι για να Τρανμίρ τον περασμένο οκτώβριο, και έχουν μια καλή ευκαιρία να κάνει κάτι παρόμοιο και φτάνοντας στο τελικό των πλέι-οφ για δεύτερη φορά μέσα σε τρία χρόνια.