ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Κυριακή, 5 Μαρτίου 2017

Αποτελέσματα της Γ' Εθνικής

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα στους αγώνες της 21ης αγωνιστικής των τεσσάρων ομίλων του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής κατηγορίας, μαζί με τις βαθμολογίες.

1ος όμιλος
Απόλλων Παραλιμνίου-Μακεδονικός Φούφα 2-3
Καμπανιακός-Αλμωπός Αριδαίας 2-1
Εορδαϊκός-Ορφέας Ξάνθης 0-0
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΠΕ Λαγκαδά 4-1
ΑΟ Καρδίας-Νάουσα 3-0
Δόξα Δράμας-Καβάλα 2-1
Νέστος Χρυσούπολης-ΑΕ Ποντίων 3-0 α.α
Ρεπό: Δόξα Προσκυνητών

Βαθμολογία
1. Απόλλων Καλαμαριάς 49
2. Δόξα Δράμας 48
3. ΑΠΕ Λαγκαδά 40
4. Νέστος Χρυσούπολης (*) 33
5. Καμπανιακός (*) 29
6. Ορφέας Ξάνθης 28
7. Νάουσα (*) 27
8. Απόλλων Παραλιμνίου 26
9. ΑΟ Καρδίας 25
10. Καβάλα 24
11. Μακεδονικός Φούφα 23
12. Αλμωπός Αριδαίας (*) 20
13. Δόξα Προσκυνητών (*) 15
14. Εορδαϊκός 14
15. ΑΕ Ποντίων --
Ο Απόλλων Καλαμαριάς έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς
Η ΑΕ Ποντίων έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

2ος όμιλος
ΑΕ Ιστιαίας-Νίκη Βόλου 0-1
Διαγόρας Σεβαστής-Τηλυκράτης Λευκάδας 2-0
Απόλλων Λάρισας-Ρήγας Φεραίος 2-0
Ολυμπιακός Βόλου-Πιερικός 1-0
Θεσπρωτός-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 2-0
Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου-Αμβρακία Κωστακιών 2-1
Αστέρας Πετρίτη-Εθνικός Φιλιππιάδας 0-1
ΑΕ Καραϊσκάκης-Πύδνα Κίτρους 2-0

Βαθμολογία
1. Απόλλων Λάρισας 51
2. Ολυμπιακός Βόλου 49
3. Διαγόρας Σεβαστής 45
4. Νίκη Βόλου 45
5. ΑΕ Καραϊσκάκης 45
6. Πύδνα Κίτρους 40
7. Τηλυκράτης Λευκάδας 29
8. Θεσπρωτός 24
9. Ρήγας Φεραίος 23
10. Μαύροι Αετοί 23
11. Εθνικός Φιλιππιάδας 22
12. Πιερικός 21
13. ΑΕ Ιστιαίας 17
14. Αμβρακία Κωστακιών 12
15. Αστέρας Πετρίτη 11
16. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 10

3ος όμιλος
Τσικλητήρας Πύλου-ΑΟ Χαλκίς 0-1
Παναχαϊκή-ΠΑΟ Βάρδας 0-0
Ένωση Ερμιονίδας-Φωστήρας 1-0
ΑΟ Λουτράκι-Δόξα Μεγαλόπολης 1-0
Παναργειακός-ΑΟ Θήβα 2-1
Παναρκαδικός-ΑΟ Ζευγολατιού 1-1
Αστέρας Αμαλιάδας-Αχαϊκή 1-0
Ρεπό: Αιολικός

Βαθμολογία
1. Παναχαϊκή 43
2. ΠΑΟ Βάρδας 38
3. Ερμιονίδα 36
4. Χαλκίδα 32
5. Παναρκαδικός 27
6. Αστέρας Αμαλιάδας 26
7. Φωστήρας 25
8. Αιολικός 24
9. Θήβα 24
10. Αχαϊκή 24
11. Λουτράκι 23
12. Τσικλητήρας Πύλου 21
13. Παναργειακός 19
14. Δόξα Μεγαλόπολης 18
15. Ζευγολατιό 16

4ος όμιλος
Ατσαλένιος-Ρόδος 0-0
Ιάλυσος-Εργοτέλης 1-2
Άγιος Ιερόθεος-ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ 1-1
Τριγλία Ραφήνας-Προοδευτική 1-0
Πανθηραϊκός-Ηλυσιακός 2-1
Ιωνικός-Θύελλα Ραφήνας-Προοδευτική 2-0
Ερμής Ζωνιανών-Εθνικός 1-0
Ρεπό: Κηφισιά

Βαθμολογία
1.Ιωνικός 42
2.Εργοτέλης 40
3.Ατσαλένιος 36
4.Άγιος Ιερόθεος 35
5.Εθνικός 31
6.Προοδευτική 30
7.Ερμής Ζωνιανών 30
8.Τριγλία Ραφήνας 23
9.Ιάλυσος Ρόδου 22
10.Πανθηραϊκός 22
11.Ρόδος 20
12.Κηφισιά 19
13.Θύελλα Ραφήνας 18
14.Ηλυσιακός 14
15.ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ14

Δημοσίευση σχολίου

 
Copyright © 2013 Scorernews.gr
Powered by SumTronics