ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Κυριακή, 12 Μαρτίου 2017

Αποτελέσματα της Γ' Εθνικής

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα στους αγώνες της 22ης αγωνιστικής των τεσσάρων ομίλων του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής κατηγορίας, μαζί με τις βαθμολογίες.

1ος όμιλος
Δόξα Δράμας-ΑΟ Καρδίας 3-0
Νάουσα-Νέστος Χρυσούπολης 3-1
Καβάλα-Απόλλων Παραλιμνίου 1-1
ΑΕ Ποντίων-Καμπανιακός 0-3 α.α
Μακεδονικός Φούφα-Εορδαϊκός 1-0
Αλμωπός Αριδαίας-Δόξα Προσκυνητών 1-1
Ορφέας Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς 0-1
Ρεπό: ΑΠΕ Λαγκάδα

Βαθμολογία
1. Απόλλων Καλαμαριάς 52
2. Δόξα Δράμας 51
3. ΑΠΕ Λαγκαδά 40
4. Νέστος Χρυσούπολης 33
5. Καμπανιακός 32
6. Ορφέας Ξάνθης 28
7. Νάουσα 30
8. Απόλλων Παραλιμνίου 27
9. ΑΟ Καρδίας 25
10. Καβάλα 25
11. Μακεδονικός Φούφα 26
12. Αλμωπός Αριδαίας 21
13. Δόξα Προσκυνητών 16
14. Εορδαϊκός 14
15. ΑΕ Ποντίων --
Ο Απόλλων Καλαμαριάς έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς
Η ΑΕ Ποντίων έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

2ος όμιλος
Ολυμπιακός Βόλου-Απόλλων Λάρισας 1-1
Ρήγας Φεραίος-Θεσπρωτός 0-1
Πιερικός-Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου 1-0
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Αστέρας Πετρίτη 1-0
Αμβρακία Κωστακιών-ΑΕ Καραϊσκάκης 0-2
Εθνικός Φιλιππιάδας-ΑΕ Ιστιαίας 1-2
Πύδνα Κίτρους-Διαγόρας Σεβαστής 2-0
Τηλυκράτης Λευκάδας-Νίκη Βόλου 1-0

Βαθμολογία
1. Απόλλων Λάρισας 52
2. Ολυμπιακός Βόλου 50
3. ΑΕ Καραϊσκάκης 48
4. Διαγόρας Σεβαστής 45
5. Νίκη Βόλου 45
6. Πύδνα Κίτρους 43
7. Τηλυκράτης Λευκάδας 32
8. Θεσπρωτός 27
9. Πιερικός 24
10. Ρήγας Φεραίος 23
11. Μαύροι Αετοί 23
12. Εθνικός Φιλιππιάδας 22
13. ΑΕ Ιστιαίας 20
14. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 13
15. Αμβρακία Κωστακιών 12
16. Αστέρας Πετρίτη 11

3ος όμιλος
ΑΟ Θήβα-Αιολικός 0-3
ΑΟ Ζευγολατιού-Αστέρας Αμαλιάδας 1-0
Παναχαϊκή-Τσικλητήρας Πύλου 3-0
Χαλκίδα-Ένωση Ερμιονίδας 3-1
ΠΑΟ Βάρδας-ΑΟ Λουτράκι 2-1
Φωστήρας-Παναργειακός 1-2
Δόξα Μεγαλόπολης-Παναρκαδικός 2-0
Ρεπό: Αχαϊκή

Βαθμολογία
1. Παναχαϊκή 46
2. ΠΑΟ Βάρδας 41
3. Ερμιονίδα 36
4. Χαλκίδα 35
5. Παναρκαδικός 27
6. Αιολικός 27
7. Αστέρας Αμαλιάδας 26
8. Φωστήρας 25
9. Θήβα 24
10. Αχαϊκή 24
11. Λουτράκι 23
13. Παναργειακός 22
12. Τσικλητήρας Πύλου 21
14. Δόξα Μεγαλόπολης 21
15. Ζευγολατιό 19

4ος όμιλος
ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Πανθηραϊκός 0-2
Ρόδος-Τριγλία Ραφήνας 1-0
Ατσαλένιος-Ερμής Ζωνιανών 1-0
Εθνικός-Άγιος Ιερόθεος 2-1
Προοδευτική-Ιωνικός 2-1
Ηλυσιακός-Κηφισιά 2-2
Θύελλα Ραφήνας-Ιαλυσος 0-0
Ρεπό: Εργοτέλης

Βαθμολογία
1. Ιωνικός 42
2. Εργοτέλης 40
3. Ατσαλένιος 39
4. Άγιος Ιερόθεος 35
5. Εθνικός 34
6. Προοδευτική 33
7. Ερμής Ζωνιανών 30
8. Πανθηραϊκός 25
9. Τριγλία Ραφήνας 23
10. Ιάλυσος Ρόδου 23
11. Ρόδος 23
12. Κηφισιά 20
13. Θύελλα Ραφήνας 19
14. Ηλυσιακός 15
15. ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ14

Δημοσίευση σχολίου

 
Copyright © 2013 Scorernews.gr
Powered by SumTronics