ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Δευτέρα, 20 Φεβρουαρίου 2017

Αποτελέσματα της Γ' Εθνικής

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα στους αγώνες της 20ης αγωνιστικής των τεσσάρων ομίλων του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής κατηγορίας, μαζί με τις βαθμολογίες.

1ος όμιλος
Καβάλα-ΑΟ Καρδίας 0-0
ΑΕ Ποντίων-Νάουσα 0-3 α.α
Μακεδονικός Φούφα-Δόξα Δράμας 0-2
Αλμωπός Αριδαίας-Νέστος Χρυσούπολης 1-2
Ορφέας Ξάνθης-Απόλλων Παραλιμνίου 0-0
ΑΠΕ Λαγκαδά-Εορδαϊκός 3-1
Δόξα Προσκυνητών-Απόλλων Καλαμαριάς 0-4
Ρεπό: Καμπανιακός

Βαθμολογία
1. Δόξα Δράμας 45
2. Απόλλων Καλαμαριάς 43
3. Λαγκαδάς 37
4. Νέστος Χρυσούπολης 30
5. Νάουσα 24
6. Καμπανιακός 23
7. Ορφέας Ξάνθης 23
8. Καβάλα 23
9. Απόλλων Παραλιμνίου 23
10. Αλμωπός Αριδαίας 20
11. Μακεδονικός Φούφα 19
12. Α.Ο. Καρδίας 19
13. Δόξα Προσκυνητών 14
14. Εορδαϊκός 13
15. Α.Ε. Ποντίων Βατολάκκου -

2ος όμιλος
ΑΕ Ιστιαίας-Διαγόρας Σεβαστής 0-2
Εθνικός Φιλιππιάδας-Θεσπρωτός 2-1
Πιερικός-Απόλλων Λάρισας 0-0
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Ρήγας Φεραίος 1-1
Αμβρακία Κωστακιών-Ολυμπιακός Βόλου 0-1
Πύδνα Κίτρους-Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου 1-0
Νίκη Βόλου-Αστέρας Πετρίτη 4-0
Τηλυκράτης Λευκάδας-ΑΕ Καραϊσκάκης αναβολή (στο 15′ διεκόπη οριστικά λόγω βροχής στο 0-1)

Βαθμολογία
1. Απόλλων Λάρισας 45
2. Ολυμπιακός Βόλου 43
3. Πύδνα Κίτρους 40
4. Νίκη Βόλου 39
5. Διαγόρας Σεβαστής 39
6. ΑΕ Καραϊσκάκης 36*
7. Τηλυκράτης Λευκάδας 26*
8. Ρήγας Φεραίος 23
9. Πιερικός 21
10. Μαύροι Αετοί Ελευθερ. 20
11. Εθνικός Φιλιππιάδας 19
12. Θεσπρωτός 18
13. ΑΕ Ιστιαίας 14
14. Αμβρακία Κωστακιών 12
15. Αστέρας Πετριτή 11
16. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 10

3ος όμιλος
ΠΑΟ Βάρδας-Τσικλητήρας Πύλου 1-0
Φωστήρας-ΑΟ Χαλκίς 0-1
Δόξα Μεγαλόπολης-Παναχαϊκή 0-2
ΑΟ Θήβα-Ένωση Ερμιονίδας 1-1
ΑΟ Ζευγολατιού-ΑΟ Λουτράκι 1-2
Αχαϊκή-Παναρκαδικός 1-0
Αιολικός-Αστέρας Αμαλιάδας 1-1
Ρεπό: Παναργειακός

Βαθμολογία
1. Παναχαϊκή 42
2. ΠΑΟ Βάρδας 34
3. Ερμιονίδα 30
4. Παναρκαδικός 26
5. ΑΟ Χαλκίς 26
6. Φωστήρας 25
7. Αιολικός 24
8. Θήβα 24
9. Αχαϊκή 21
10. Αστέρας Αμαλιάδας 20
11. Λουτράκι 20
12. Δόξα Μεγαλόπολης 18
13. Τσικλητήρας Πύλου 18
14. Ζευγολατιό 15
15. Παναργειακός 13

4ος όμιλος
ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Εθνικός 0-1
Προοδευτική-Ατσαλένιος 3-0
Ηλυσιακός-Άγιος Ιερόθεος 0-1
Θύελλα Ραφήνας-Τριγλία Ραφήνας 0-2
Εργοτέλης-Ιωνικός 2-1
Κηφισιά-Ιάλυσος 1-1
20/02 Ρόδος-Ερμής Ζωνιανών
Ρεπό: Πανθηραϊκός

Βαθμολογία
1. Ιωνικός 36
2. Εργοτέλης 36
3. Ατσαλένιος 32
4. Άγιος Ιερόθεος 31
5. Εθνικός 31
6. Προοδευτική 29
7. Ερμής Ζ. 26
8. Τριγλία Ρ. 20
9. Πανθηραϊκός 19
10. Ρόδος 19
11. Ιάλυσος 19
12. Κηφισιά 16
13. Θύελλα Ρ. 15
14. Ηλυσιακός 14
15. ΙΝΚΑ 13

Δημοσίευση σχολίου

 
Copyright © 2013 Scorernews.gr
Powered by SumTronics