ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Πέμπτη, 8 Δεκεμβρίου 2016

Europa League, Oι τελευταίες μάχες για το εισιτήριο στους «32» της διοργάνωσης

Αναλυτικά το πρόγραμμα της τελευταίας αγωνιστικής

1ος Όμιλος

Ζορία Λουχάνσκ - Μάντσεστερ Γ. (20:00)
Φέγενορντ - Φενέρμπαχτσε (20:00)

Βαθμολογία

1. Φενερμπαχτσέ 10 (7-6)
2. Μάντσεστερ Γιουν. 9 (10-4)
3. Φέγενορντ 7 (3-6)
4. ΦΚ Ζόρια Λουάνσκ 2 (2-6)

2ος Όμιλος

ΑΠΟΕΛ-Ολυμπιακός (20:00)
Γιούνγκ Μπόις-Αστάνα (20:00)

Βαθμολογία

1. ΑΠΟΕΛ 9 (6-6)
2. Ολυμπιακός 8 (7-4)
3. Γιούνγκ Μπόις 5 (4-4)
4. FK Αστάνα 5 (5-8)

3ος Όμιλος

Άντερλεχτ-Σεντ Ετιέν (20:00)
Μάιντς-Καμπάλα (20:00)

Βαθμολογία

1. Αντερλεχτ 11 (14-5)
2. Σεντ Ετιέν 9 (5-3)
3. Μάιντς 6 (6-10)
4. ΦΚ Καμπαλά 0 (5-12)

4ος ΌΜΙΛΟΣ

Μακάμπι – Ντάνταλκ (20:00)
Άλκμααρ – Ζενίτ (20:00)

Βαθμολογία

1. Ζενίτ Αγ. Πετρ. 15 (15-5)
2. ΑΖ Αλκμάαρ 5 (3-8)
3. Ντάνταλκ 4 (4-6)
4. Μακάμπι Τελ Αβίβ 4 (5-8)

5ος ΌΜΙΛΟΣ

Άστρα – Ρόμα (20:00)
Πλζεν – Αούστρια Βιέννης (20:00)

Βαθμολογία

1. Ρόμα 11 (16-7)
2. Αστρα Πλοιέστι 7 (7-10)
3. Αούστρια Βιέννης 5 (9-11)
4. Βικτόρια Πλζεν 3 (4-8)

6ος ΌΜΙΛΟΣ

Σασουόλο – Γκενκ (20:00)
Ραπίντ Βιέννης – Αθλέτικ Μπιλμπάο (20:00)

Βαθμολογία

1. Γκενκ 9 (11-9)
2. Μπιλμπάο 9 (9-10)
3. Ραπίντ Βιέννης 5 (6-7)
4. Σασουόλο 5 (9-9)

7ος ΌΜΙΛΟΣ

Παναθηναϊκός-Θέλτα (22:05)
Σταντάρ Λιέγης – Άγιαξ (22:05)

Βαθμολογία

1. Αγιαξ 13 (10-5)
2. Σταντάρ Λιέγης 6 (7-5)
3. Θέλτα 6 (8-7)
4. Παναθηναϊκός 1 (3-11)

8ος ΌΜΙΛΟΣ

Μπράγκα – Σαχτάρ (18:00)
Κόνιασπορ – Γάνδη (18:00)

Βαθμολογία

1. Σαχτάρ Ντόνετσκ 15 (17-3)
2. Μπράγκα 6 (7-7)
3. Γάνδη 5 (8-13)
4. Κόνιασπορ 1 (2-11)

9ος ΌΜΙΛΟΣ

Νις-Κράσνονταρ (22:05)
Σάλτσμπουργκ – Σάλκε (22:05)

Βαθμολογία

1. Σάλκε 15 (9-1)
2. Κρασνοντάρ 7 (7-6)
3. Σάλτσμπουργκ 4 (4-6)
4. Νις 3 (3-10)

10ος ΌΜΙΛΟΣ

ΠΑΟΚ-Λίμπερετς (18:00)
Καραμπάχ-Φιορεντίνα (18:00)

Βαθμολογία

1. Φιορεντίνα 10 (13-5)
2. Καραμπάχ 7 (6-10)
3. ΠΑΟΚ 7 (5-6)
4. Λίμπερετς 4 (7-10)

11ος όμιλος

Σαουθάμπτον - Χάποελ Μπερ Σεβά (22:05)
Ίντερ - Σπάρτα Πράγας (22:05)

Βαθμολογία

1. Σπάρτα Πράγας 12 (7-4)
2. Χαποέλ Μπερ Σεβά 7 (5-5)
3. Σαουθάμπτον 7 (5-3)
4. Ιντερ 3 (5-10)

12ος ΌΜΙΛΟΣ

Βιγιαρεάλ-Στεάουα (18:00)
Οσμανλισπόρ- Ζυρίχη (18:00)

Βαθμολογία

1. Ανκαρασπόρ 7 (8-7)
2. Στεάουα Β. 6 (4-5)
3. Ζυρίχη 6 (5-5)
4. Βιγιαρεάλ 6 (7-7)

Δημοσίευση σχολίου

 
Copyright © 2013 Scorernews.gr
Powered by SumTronics