Κυριακή, 4 Δεκεμβρίου 2016

Ξάνθη - Αστέρας Τρίπολης: 3-1

Η Ξάνθη  επιβλήθηκε  με 3-1 του Αστέρα Τρίπολης στα Πηγάδια, για την 13η αγωνιστική της Super League.

Οι Ακρίτες ανοίξαν  το σκορ μόλις στο 2΄ με κεφαλιά του Βασιλακάκη μετά από κόρνερ του Τριάδη.

Στο 14΄ ο Γιουνές με σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε το 2-0 και στο 41΄ ο Λάζιτς με σουτ  τελείωσε τον αγώνα πριν καν συμπληρωθεί το ημίχρονο.

Νωρίς στο β΄ 45λεπτο ο πρώτος σκόρερ του Αστέρα, ο Ιωαννίδης μείωσε με σουτ (53΄)

Κίτρινες: Λουσέρο, Λισγάρας, Μπέρτος, Γιουνές - Φερνάντες

ΞΑΝΘΗ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Φλίσκας (63΄ Χατζητερζόγλου), Γουάλας, Βασιλακάκης (86΄ Ορφανίδης), Ντε Λούκας, Λάζιτς, Λουσέρο, Τριάδης (75΄ Νιέτο), Γιουνές.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Ντοναρούμα, Μπέρτος, Χαμντανί, Τσουκαλάς, Γιαννούλης, Δημούτσος, Φερνάντες (46΄ Τσιλιανίδης), Καλτσάς, Ίγκορ (69΄ Κώτσιρας), Μάσα (63΄ Τσάβες), Ιωαννίδης.