ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Τετάρτη, 7 Σεπτεμβρίου 2016

Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ στα προημιτελικά του Κυπέλλου


Η ΕΟΚ πραγματοποίησε σήμερα(7/9) την κλήρωση για το Κύπελλο της σεζόν 2016-'17 και από αυτήν προέκυψε το ντέρμπι του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ στα ημιτελικά στις 5 Οκτωβρίου ενώ το πρώτο φετινό τζάμπολ θα γίνει στις 17 Σεπτεμβρίου.

Το φετινό Κύπελλο Ελλάδας θα ξεκινήσει το επόμενο Σάββατο(17/9) χωρίς την συμμετοχή των ομάδων της Α1, οι οποίοι θα “μπουν” στα προημιτελικά όπου ο Παναθηναϊκός στο άδειο λόγω τιμωρίας ΟΑΚΑ θα υποδεχθεί τον ΠΑΟΚ ενώ ο Ολυμπιακός θα ξεκινήσει με τον Κολοσσό Ρόδου στο ΣΕΦ. Από κει και πέρα, η ΑΕΚ επίσης λόγω τιμωρίας θα παίξει χωρίς κόσμο αλλά και χωρίς τον τιμωρημένο Κώστα Βασιλειάδη με αντίπαλο που θα προκύψει από τις προηγούμενες φάσεις της διοργάνωσης. Τον αντίπαλό του θα περιμένει όμως να μάθει και ο Άρης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του φετινού Κυπέλλου Ελλάδας είναι το εξής:

Α' Φάση, 17/09/2016:
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
01. ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
02. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
03. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
04. ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
05. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
06. ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
07. ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
08. ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΥ
09. ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ
10. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
11. ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ
12. ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
13. ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
14. ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928
15. ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
16. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

01.ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
02.ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ - ΑΣΕ ΔΟΥΚ
A
03.ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ - ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928
04.ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
05.ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
06.ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
07.ΑΕ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ
08.ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

Β' Φάση, 1η αγωνιστική, 21/09/2016:
Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
01. ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ ΚΑΕ
02. ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΚΑΕ
03. ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ ΚΑΕ
04. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ ΚΑΕ
05. ΑΕ ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΚΑΕ
06. ΤΡΙΚΑΛΑ BC ΚΑΕ
07. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
08. ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
09. ΝΙΚΗΤΗΣ Α1
10. ΝΙΚΗΤΗΣ Α2
11. ΝΙΚΗΤΗΣ Α3
12. ΝΙΚΗΤΗΣ Α4
13. ΝΙΚΗΤΗΣ Α5
14. ΝΙΚΗΤΗΣ Α6
15. ΝΙΚΗΤΗΣ Α7
16. ΝΙΚΗΤΗΣ Α8
09.ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α1
10.ΟΜΑΔΑ X - ΡΕΘΥΜΝΟ ΚΑΕ
11.ΝΙΚΗΤΗΣ Α5 - ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΚΑΕ
12.ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 - ΓΣ ΚΥΜΗΣ
13.ΝΙΚΗΤΗΣ Α2 - ΛΑΥΡΙΟ ΓΣ
14.ΤΡΙΚΑΛΑ BC ΚΑΕ - ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
15.ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α8
16.ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ ΚΑΕ - ΝΙΚΗΤΗΣ Α6

Β' Φάση, 2η αγωνιστική, 24/09/2016:
17.ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α10
18.ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α13
19.ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α9
20.ΝΙΚΗΤΗΣ Α16 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α11
Β' Φάση - 3η Αγωνιστική - Σάββατο 01/10/2016
21.ΝΙΚΗΤΗΣ Α20 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α18
22.ΝΙΚΗΤΗΣ Α17 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α19

Γ' Φάση (Προημιτελικοί Αγώνες), 05/10/2016:
1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΑΕ
2. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΚΑΕ
3. ΠΑΟΚ ΚΑΕ
4. ΑΡΗΣ ΚΑΕ
5. ΑΕΚ ΝΕΑ ΚΑΕ
6. ΡΕΘΥΜΝΟ ΚΑΕ
7. ΝΙΚΗΤΗΣ Α21
8. ΝΙΚΗΤΗΣ Α22
23.ΑΕΚ ΚΑΕ - ΝΙΚΗΤΗΣ Α21
24.ΑΡΗΣ ΚΑΕ - ΝΙΚΗΤΗΣ Α22
25.ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΚΑΕ - ΠΑΟΚ ΚΑΕ
26.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΑΕ - ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ ΚΑΕ

Δ' Φάση - Ημιτελικοί Αγώνες, Κυριακή 15/01/2017:
27. -
28. -

Ε' Φάση – Τελικός, Κυριακή 19/02/2017:
29. Νικητής Α27 - Νικητής Α28


Επιμέλεια: Μίρκα Μπούρα

Δημοσίευση σχολίου

 
Copyright © 2013 Scorernews.gr
Powered by SumTronics