Κυριακή, 11 Σεπτεμβρίου 2016

AEK-Ξάνθη 4-1: Με Αλμέιδα!

H ΑΕΚ  με 4-1 της Ξάνθης στο ΟΑΚΑ - Δύο γκολ ο Αλμέιδα, εξαιρετικός ο Πατίτο

Ο νεοαποκτηθείς στράικερ των «κιτρινόμαυρων» άνοιξε πολύ νωρίς άνοιξε λογαριασμό με τη φανέλα του «δικέφαλου», καθώς σκόραρε μόλις στο 7ο λεπτό μετά από ασίστ του Πατίτο, που ήταν ο δημιουργός και του δεύτερου γκολ της ομάδας του (το πέτυχε ο Μάνταλος).

Οι Ακρίτες στο 12' μείωσαν με τον Χαμζά, ωστόσο ο Αλμέιδα τέσσερα λεπτά αργότερα με εκπληκτικό σουτ έκανε δύο τα τέρματά του στο ματς, για να έρθει ο Ντίντακ να διαμορφώσει το τελικό 4-1.

Κίτρινες: Αλμέιδα, Λαμπρόπουλος, Ντίντακ – Σολτάνι, Γιουνές

ΑΕΚ (Κετσπάγια): Ανέστης, Γκάλο, Τσιγκρίνσκι, Λέσκοτ, Ντίντακ, Γιόχανσον, Λαμπρόπουλος, Μπακασέτας (65΄ Σιμόες), Μάνταλος, Πατίτο (74΄ Βάργκας), Αλμέιδα (61΄Αραβίδης).

ΞΑΝΘΗ (Λουτσέσκου): Ζίβκοβιτς, Παπαγεωργίου, Καρασαλίδης, Λισγάρας (50΄Βασιλακάκης), Φλίσκας, Λουσέρο, Ντε Λούκας, Τριάδης (60΄Νιέτο), Λάζιτς (70΄ Ράνος), Σολτάνι, Γιουνές.