Σάββατο, 2 Ιανουαρίου 2016

Πάρτι ο Βέλλιος με Χατ-τρικ και 3-0 ο Ηρακλής

Με τον Βέλλιο να κάνει πετυχαίνει χατ-τρικ ο Ηρακλής πήρε μια τη νίκη επί της Καλλονής (Ηρακλής - Καλλονή 3-0) και «κοιτάζει» πλέον τα πλέι οφ.
σε παιχνίδι για την 16η αγωνιστική της Super League. Ο στράικερ του «Γηραιού» άνοιξε το σκορ στο 15’, στο 43’ σκόραρε με πέναλτι και στο 70’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Βέλλιος πήρε στο παιχνίδι από το χέρι τον Ηρακλή και τον οδήγησε στη νίκη. Στο 15’ με κοντινή προβολή, μετά από σέντρα του Πασά από δεξιά, άνοιξε το σκορ, ενώ ίδιος στο 43', εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι, που κέρδισαν οι γηπεδούχοι σε χέρι του Κρολ εντός της περιοχής.

Με αυτό τον τρόπο διαμορφώθηκε το 2-0 του ημιχρόνου που έφερε τον Ηρακλή «αγκαλιά» με τη νίκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής συνέχισε να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και προσπάθησε να πετύχει ακόμα ένα γκολ. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε και πάλι ο Βέλλιος με δυνατό συρτό σουτ από το ύψος της περιοχής στο 70ο λεπτό του αγώνα.

Κίτρινες κάρτες: Πορτουλιδης - Καλτσάς, Κρολ

Κόκκινες κάρτες: -

Ηρακλής (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Κυριακίδης, Μπαρτολίνι, Στάμου, Ιντζόγλου, Πουρτουλίδης, Τσιλιανίδης, Βέλλιος (78' Λουκίνας), Ρομάνο (86' Ζαμπάζης), Πασάς (56' Περόνε).

Καλλονή (Νίκος Καραγεωργίου): Χογκ, Τσαμπούρης, Ούκα, Αναστασιάδης, Κρολ (46' Σπυρόπουλος), Κεϊτά, Καλτσάς, Γουέρε (60' Μπαργκάν), Γεωργίου, Μάρκοβιτς (78' Ελλακόπουλος), Μανούσος.